AR0805FR-079K76L
Mfr.Part #
AR0805FR-079K76L
Description
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/8W 0805
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
9.76kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
yes
JESD-609 Code :
e4
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
yes
Datasheets
AR0805FR-079K76L
YAGEO AR0805FR-079K76L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AR Series, Thick Film, 9.76kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C