AR0805FR-078M87L
Mfr.Part #
AR0805FR-078M87L
Description
RES SMD 8.87M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
8.87MOhm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Datasheets
AR0805FR-078M87L
YAGEO AR0805FR-078M87L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AR Series, Thick Film, 8.87MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C