AR0805FR-078M45L
Mfr.Part #
AR0805FR-078M45L
Description
RES SMD 8.45M OHM 1% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
8.45MOhm
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
aR
JESD-609 Code :
e4
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Datasheets
AR0805FR-078M45L
YAGEO AR0805FR-078M45L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AR Series, Thick Film, 8.45MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C