AR0805FR-0788R7L
Mfr.Part #
AR0805FR-0788R7L
Description
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
88.7Ohm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%