AR0805FR-077K32L
Mfr.Part #
AR0805FR-077K32L
Description
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/8W 0805
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Height :
609.6μm
JESD-609 Code :
e4
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
7.32kOhm
Datasheets
AR0805FR-077K32L
YAGEO AR0805FR-077K32L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AR Series, Thick Film, 7.32kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C