AR0805FR-074K75L
Mfr.Part #
AR0805FR-074K75L
Description
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Thick Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
4.75kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%