AR0805FR-073R6L
Mfr.Part #
AR0805FR-073R6L
Description
RES SMD 3.6 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
3.6Ohm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
AR0805FR-073R6L
YAGEO AR0805FR-073R6L
AR Series, Thick Film, 3.6Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C