AR0805FR-073R09L
Mfr.Part #
AR0805FR-073R09L
Description
RES SMD 3.09 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
3.09Ohm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V