AR0805FR-073K3L
Mfr.Part #
AR0805FR-073K3L
Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
3.3kOhm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
AR0805FR-073K3L
YAGEO AR0805FR-073K3L
AR Series, Thick Film, 3.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C