AR0805FR-07374KL
Mfr.Part #
AR0805FR-07374KL
Description
RES SMD 374K OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
374kOhm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W