AR0805FR-0736RL
Mfr.Part #
AR0805FR-0736RL
Description
RES SMD 36 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
36Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Thick Film
Datasheets
AR0805FR-0736RL
YAGEO AR0805FR-0736RL
AR Series, Thick Film, 36Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C