AR0805FR-0732R4L
Mfr.Part #
AR0805FR-0732R4L
Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
32.4Ohm