AR0805FR-072R32L
Mfr.Part #
AR0805FR-072R32L
Description
RES SMD 2.32 OHM 1% 1/8W 0805
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
609.6μm
JESD-609 Code :
e4
Resistance :
2.32Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
AR0805FR-072R32L
YAGEO AR0805FR-072R32L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AR Series, Thick Film, 2.32Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C