AR0805FR-071R54L
Mfr.Part #
AR0805FR-071R54L
Description
RES SMD 1.54 OHM 1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.54Ohm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%