AQV257MAX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQV257MAX
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
6-SMD (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY DPST-NO 250MA 0-200V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Solid State Relays
Voltage - Load :
0V~200V
Optoelectronic Device Type :
TRANSISTOR OUTPUT SSR
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Termination Style :
Gull wing
Mount :
Surface Mount
Output Type :
AC, DC
HTS Code :
Termination :
Gull wing
Number of Elements :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
On-State Current-Max :
0.25A
Operating Temperature (Max) :
85°C
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Isolation Voltage-Max :
1500V
Series :
PhotoMOS™ AQV
Voltage - Input :
1.14VDC
Lead Free :
Lead Free
Forward Current-Max :
0.05A
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
HIGH-FUNCTION ECONOMY TYPE, UL RECOGNIZED
On-State Resistance (Max) :
4Ohm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Throw Configuration :
SPST
Load Current :
250mA
Package / Case :
6-SMD (0.300, 7.62mm)
Resistance :
4Ohm
Relay Type :
Relay
Datasheets
AQV257MAX
Introducing Solid State Relays Panasonic AQV257MAX from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Circuit:SPST-NO (1 Form A), Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:6-SMD (0.300, 7.62mm), AQV257MAX pinout, AQV257MAX datasheet PDF, AQV257MAX amp .Beyond Solid State Relays Panasonic AQV257MAX ,we also offer AQY412SX, AQW214EH, AQY211G2SX, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.