AQCD3-IM4/24VDC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQCD3-IM4/24VDC
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 25MA 4-32V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Solid State Relays
Series :
AQ-C
Packaging :
Bulk
Voltage - Input :
3V~32VDC
Number of Elements :
1
Nominal Input Voltage (DC) :
24V
Relay Type :
Relay
Max Operating Temperature :
80°C
Termination Style :
PC Pin
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Input Voltage (DC) :
32V
Termination :
PC Pin
Overall Length :
20mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Optoelectronic Device Type :
TRIGGER OUTPUT SSR
Isolation Voltage-Max :
2500V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Overall Height :
13mm
Additional Feature :
UL RECOGNIZED, WITH SNUBBER CIRCUIT
Control Voltage :
3V
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
25mA
Output Type :
DC
Input Type :
DC
Forward Current-Max :
0.005A
On-State Current-Max :
0.025A
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
Throw Configuration :
SPST
Voltage - Load :
4V~32V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Datasheets
AQCD3-IM4/24VDC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V