AQ3A2-ZT4/32VDC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ3A2-ZT4/32VDC
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
4-SIP
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 3A 75-250V
Stock
958
In Stock :
958
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Solid State Relays
Termination Style :
PC Pin
HTS Code :
On-State Current-Max :
3A
Voltage - Load :
75V~250V
Number of Elements :
1
Series :
AQ1
Output Type :
AC, Zero Cross
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Input :
4V~32VDC
Additional Feature :
UL RECOGNIZED, VDE APPROVED, WITH SNUBBER CIRCUIT, WITH ZERO CROSS OVER CIRCUIT
Operating Temperature (Min) :
-30°C
Packaging :
Bulk
Forward Current-Max :
0.02A
Optoelectronic Device Type :
TRIGGER OUTPUT SSR
Package / Case :
4-SIP
Isolation Voltage-Max :
4000V
Configuration :
Single
Mounting Type :
Through Hole
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Max) :
80°C
Pbfree Code :
yes
Load Current :
3A