AQ36A-59FA-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ36A-59FA-H
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MT ADPT 5V/9V/15V 36W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
No Load Power Consumption :
75mW Max
Approval Agency :
CB, CE, cULus
Output Connector :
USB C Receptacle
Power (Watts) :
36W
Input Type :
Fixed Blade
Series :
AQ36A (36W)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
0°C~45°C
Current - Output (Max) :
3A 3A 2.4A
Voltage - Output :
5V 9V 15V
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Form :
Wall Mount (Class II)
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
2.64Lx1.14W x 1.89 H 67.0mmx29.0mmx48.0mm
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
90V~264VAC