AQ14EM821GAJWE
Mfr.Part #
AQ14EM821GAJWE
Description
CAP CER 820PF 150V 1111
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
9 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Depth :
2.79mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
AQ
Packing Method :
WAFFLE PACK
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tray
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Height :
2.79mm
Temperature Coefficient :
M
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Thickness :
2.5908mm
Pbfree Code :
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
AQ14EM821GAJWE
KYOCERA AVX AQ14EM821GAJWE
AQ 820pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EM821GAJWE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.Powered by voltage of 150V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ14EM821GAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V