AQ14EM751JAJBE
Mfr.Part #
AQ14EM751JAJBE
Description
CAP CER 750PF 150V 1111
Voltage - Rated DC :
150V
High Q, Low Loss
Radiation Hardening :
Temperature Coefficient :
M
Packaging :
Bulk
Capacitance :
750pF
AQ
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Mount :
Surface Mount
Depth :
2.79mm
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.5908mm
Published :
Datasheets
AQ14EM751JAJBE
KYOCERA AVX AQ14EM751JAJBE
AQ 750pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EM751JAJBE Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to M.A voltage of 150V is required to operate this capacitor.
AQ14EM751JAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V