AQ14EM681JAJBE
Mfr.Part #
AQ14EM681JAJBE
Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Capacitance :
680pF
Published :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
150V
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.5908mm
Height :
2.79mm
Datasheets
AQ14EM681JAJBE
KYOCERA AVX AQ14EM681JAJBE
AQ 680pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EM681JAJBE Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with M being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 150V Volts DC - Rated DC.
AQ14EM681JAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V