AQ14EM621FAJBE
Mfr.Part #
AQ14EM621FAJBE
Description
CAP CER 620PF 150V 1111
Bulk
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
620pF
Tolerance :
±1%
Thickness :
2.5908mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Depth :
2.79mm
Height :
2.79mm
Voltage - Rated DC :
150V
Datasheets
AQ14EM621FAJBE
KYOCERA AVX AQ14EM621FAJBE
AQ 620pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EM621FAJBE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.Powered by voltage of 150V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ14EM621FAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V