AQ14EM102KHJWE
Mfr.Part #
AQ14EM102KHJWE
Description
CAP CER 1000PF 150V 1111
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
150V
Packaging :
Tray
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
1000pF
Thickness :
2.5908mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
M
Published :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ14EM102KHJWE
KYOCERA AVX AQ14EM102KHJWE
AQ 1000pF 150V Ceramic Capacitor ±10% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EM102KHJWE Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to M.
AQ14EM102KHJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm