AQ14EA821JAJWE
Mfr.Part #
AQ14EA821JAJWE
Description
CAP CER 820PF 150V 1111
Height :
2.79mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
820pF
Packaging :
Tray
Tolerance :
±5%
AQ
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
C0G
Temperature Characteristics Code :
Voltage - Rated DC :
150V
Thickness :
2.5908mm
Depth :
2.79mm
Temperature Coefficient :
A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ14EA821JAJWE
KYOCERA AVX AQ14EA821JAJWE
AQ 820pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA821JAJWE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is A.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 150V.
AQ14EA821JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V