AQ14EA681KAJME
Mfr.Part #
AQ14EA681KAJME
Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Temperature Coefficient :
A
JESD-609 Code :
e0
Height :
2.79mm
Capacitance :
680pF
Depth :
2.79mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated DC :
150V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
Datasheets
AQ14EA681KAJME
KYOCERA AVX AQ14EA681KAJME
AQ 680pF Ceramic Capacitor ±10% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA681KAJME Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 150V can be used for operation.
AQ14EA681KAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V