AQ14EA681JATME
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ14EA681JATME
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
A
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Series :
AQ
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Depth :
2.79mm
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Dielectric :
C0G
Number of Terminations :
2
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
A
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Capacitance :
680pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
150V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Thickness :
2.5908mm
Feature :
High Q, Low Loss
Published :
Height :
2.79mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Datasheets
AQ14EA681JATME
KYOCERA AVX AQ14EA681JATME
AQ 680pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA681JATME Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is A.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 150V.
AQ14EA681JATME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V