AQ14EA681JAJWE
Mfr.Part #
AQ14EA681JAJWE
Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated DC :
150V
Capacitance :
680pF
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
SMD/SMT
Length :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.79mm
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Tray
Height :
1.676mm
Datasheets
AQ14EA681JAJWE
KYOCERA AVX AQ14EA681JAJWE
AQ 680pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA681JAJWE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is A.Ceramic capacitor runs on voltage of 150V - Rated DC.
AQ14EA681JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V