AQ14EA681JAJME
Mfr.Part #
AQ14EA681JAJME
Description
CAP CER 680PF 150V 1111
Tolerance :
±5%
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.676mm
Radiation Hardening :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated DC :
150V
Thickness :
2.5908mm
Capacitance :
680pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
2
Depth :
2.79mm
Datasheets
AQ14EA681JAJME
KYOCERA AVX AQ14EA681JAJME
AQ 680pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA681JAJME Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is A.This device can operate on voltage - Rated DC of 150V.
AQ14EA681JAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V