AQ14EA621JAJME
Mfr.Part #
AQ14EA621JAJME
Description
CAP CER 620PF 150V 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
620pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ14EA621JAJME
KYOCERA AVX AQ14EA621JAJME
AQ 620pF 150V Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA621JAJME\250V Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
AQ14EA621JAJME\250V Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
AQ14EA621JAJME\250V Applications
There are a lot of AVX Corporation
AQ14EA621JAJME\250V applications of ceramic capacitors.