AQ14EA621FAJWE
Mfr.Part #
AQ14EA621FAJWE
Description
CAP CER 620PF 150V 1111
Height :
1.676mm
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
Capacitance :
620pF
Multilayer :
yes
Depth :
2.79mm
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated DC :
150V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
AQ14EA621FAJWE
KYOCERA AVX AQ14EA621FAJWE
AQ 620pF Ceramic Capacitor ±1% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA621FAJWE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals A indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 150V allows it to function.
AQ14EA621FAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V