AQ14EA511JAJME
Mfr.Part #
AQ14EA511JAJME
Description
CAP CER 510PF 150V 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Depth :
2.79mm
Voltage - Rated DC :
150V
Thickness :
2.5908mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.79mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
510pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
AQ14EA511JAJME
KYOCERA AVX AQ14EA511JAJME
AQ 510pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA511JAJME Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is A and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 150V, it is capable of operating.
AQ14EA511JAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V