AQ14EA102KAJWE
Mfr.Part #
AQ14EA102KAJWE
Description
CAP CER 1000PF 150V 1111
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Packaging :
Tray
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Temperature Coefficient :
A
Published :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Thickness :
2.5908mm
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Dielectric :
C0G
Height :
2.79mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C