AQ14EA102JAJWE
Mfr.Part #
AQ14EA102JAJWE
Description
CAP CER 1000PF 150V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Termination :
SMD/SMT
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Depth :
2.79mm
Published :
Packaging :
Tray
Thickness :
2.5908mm
Voltage - Rated DC :
150V
Factory Lead Time :
22 Weeks
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Lead Free :
Contains Lead
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
A
Height :
2.79mm
Datasheets
AQ14EA102JAJWE
KYOCERA AVX AQ14EA102JAJWE
AQ 1000pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA102JAJWE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 150V, it can operate.
AQ14EA102JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V