AQ14EA102GAJWE
Mfr.Part #
AQ14EA102GAJWE
Description
CAP CER 1000PF 150V 1111
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.5908mm
Tolerance :
±2%
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Tray
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
A
Capacitance :
1000pF
Height :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ14EA102GAJWE
KYOCERA AVX AQ14EA102GAJWE
AQ 1000pF Ceramic Capacitor ±2% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ14EA102GAJWE Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is A and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 150V, it is capable of operating.
AQ14EA102GAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V