AQ149M470JAJWE
Mfr.Part #
AQ149M470JAJWE
Description
CAP CER 47PF 300V 1111
Height :
2.79mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated DC :
300V
Thickness :
2.5908mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
AQ149M470JAJWE
KYOCERA AVX AQ149M470JAJWE
AQ 47pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M470JAJWE Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 300V, it is capable of operating.
AQ149M470JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V