AQ149M210GAJME
Mfr.Part #
AQ149M210GAJME
Description
CAP CER 21PF 300V 1111
Depth :
2.79mm
Capacitance :
21pF
Tolerance :
±2%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Height :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
300V
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Datasheets
AQ149M210GAJME
KYOCERA AVX AQ149M210GAJME
AQ 21pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M210GAJME Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is M.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 300V.
AQ149M210GAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V