AQ149M201JAJWE
Mfr.Part #
AQ149M201JAJWE
Description
CAP CER 200PF 300V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Depth :
2.79mm
Packaging :
Tray
Packing Method :
WAFFLE PACK
Height :
2.79mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
300V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness :
2.5908mm
Capacitance :
200pF
Datasheets
AQ149M201JAJWE
KYOCERA AVX AQ149M201JAJWE
AQ 200pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M201JAJWE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is M.Ceramic capacitor runs on voltage of 300V - Rated DC.
AQ149M201JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V