AQ149M181GAJWE
Mfr.Part #
AQ149M181GAJWE
Description
CAP CER 180PF 300V 1111
Ceramic Capacitors
Height :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
No
Factory Lead Time :
9 Weeks
Depth :
2.79mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Case Code (Metric) :
Capacitance :
180pF
Packaging :
Tray
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packing Method :
WAFFLE PACK
Voltage - Rated DC :
300V
Tolerance :
±2%
Datasheets
AQ149M181GAJWE
KYOCERA AVX AQ149M181GAJWE
AQ 180pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M181GAJWE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 300V allows it to function.
AQ149M181GAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V