AQ149M181FAJBE
Mfr.Part #
AQ149M181FAJBE
Description
CAP CER 180PF 300V 1111
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated DC :
300V
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Bulk
Depth :
2.79mm
Case Code (Metric) :
Height :
2.79mm
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
AQ149M181FAJBE
KYOCERA AVX AQ149M181FAJBE
AQ 180pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M181FAJBE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 300V, it can operate.
AQ149M181FAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V