AQ149M151GAJWE
Mfr.Part #
AQ149M151GAJWE
Description
CAP CER 150PF 300V 1111
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±2%
Published :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Tray
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Height :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Voltage - Rated DC :
300V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packing Method :
WAFFLE PACK
Pbfree Code :
No
Datasheets
AQ149M151GAJWE
KYOCERA AVX AQ149M151GAJWE
AQ 150pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M151GAJWE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 300V, it can operate.
AQ149M151GAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V