AQ149M151FAJME
Mfr.Part #
AQ149M151FAJME
Description
CAP CER 150PF 300V 1111
Ceramic Capacitors
Depth :
2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
2.79mm
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
2.5908mm
Published :
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated DC :
300V