AQ149M151FAJBE
Mfr.Part #
AQ149M151FAJBE
Description
CAP CER 150PF 300V 1111
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Tolerance :
±1%
C0G
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
300V
Height :
2.79mm
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
1111 (2828 metric)
Depth :
2.79mm
Datasheets
AQ149M151FAJBE
KYOCERA AVX AQ149M151FAJBE
AQ 150pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M151FAJBE Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 300V, it is capable of operating.
AQ149M151FAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V