AQ149M131JAJBE
Mfr.Part #
AQ149M131JAJBE
Description
CAP CER 130PF 300V 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Thickness :
2.5908mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
130pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated DC :
300V
Packaging :
Bulk
Datasheets
AQ149M131JAJBE
KYOCERA AVX AQ149M131JAJBE
AQ 130pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M131JAJBE Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 300V can be used for operation.
AQ149M131JAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V