AQ149M131GAJBE
Mfr.Part #
AQ149M131GAJBE
Description
CAP CER 130PF 300V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness :
2.5908mm
Height :
2.79mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
130pF
Voltage - Rated DC :
300V
Datasheets
AQ149M131GAJBE
KYOCERA AVX AQ149M131GAJBE
AQ 130pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M131GAJBE Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with M being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 300V Volts DC - Rated DC.
AQ149M131GAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V