AQ149M121JAJBE
Mfr.Part #
AQ149M121JAJBE
Description
CAP CER 120PF 300V 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness :
2.5908mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
120pF
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
300V
Height :
2.79mm
Datasheets
AQ149M121JAJBE
KYOCERA AVX AQ149M121JAJBE
AQ 120pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149M121JAJBE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 300V allows it to function.
AQ149M121JAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 300V