AQ149A151JAJME
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ149A151JAJME
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 300V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated :
300V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss
Capacitance :
150pF
Series :
AQ
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
AQ149A151JAJME
KYOCERA AVX AQ149A151JAJME
AQ 150pF 300V Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149A151JAJME\500 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is A.
AQ149A151JAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm