AQ149A151JAJME\500
Mfr.Part #
AQ149A151JAJME\500
Description
CAP CER 150PF 300V 1111
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
A
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KYOCERA AVX AQ149A151JAJME\500
AQ 150pF 300V Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149A151JAJME\500 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is A.
AQ149A151JAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm