AQ149A151GAJME
Mfr.Part #
AQ149A151GAJME
Description
CAP CER 150PF 300V 1111
1111 (2828 metric)
Voltage - Rated :
300V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Temperature Coefficient :
A
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Feature :
High Q, Low Loss
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
AQ149A151GAJME
KYOCERA AVX AQ149A151GAJME
AQ 150pF 300V Ceramic Capacitor ±2% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149A151GAJME\500 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is A.
AQ149A151GAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm