AQ149A121FAJME
Mfr.Part #
AQ149A121FAJME
Description
CAP CER 120PF 300V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±1%
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
A
Datasheets
AQ149A121FAJME
KYOCERA AVX AQ149A121FAJME
AQ 120pF 300V Ceramic Capacitor ±1% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ149A121FAJME\500 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals A indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
AQ149A121FAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm