AQ147M9R1BAJWE
Mfr.Part #
AQ147M9R1BAJWE
Description
CAP CER 9.1PF 500V 1111
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Pbfree Code :
Capacitance :
9.1pF
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packing Method :
WAFFLE PACK
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Height :
2.79mm
Depth :
2.79mm
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ147M9R1BAJWE
KYOCERA AVX AQ147M9R1BAJWE
AQ 9.1pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M9R1BAJWE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is M.Ceramic capacitor runs on voltage of 500V - Rated DC.
AQ147M9R1BAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V